Երևանում տաքսու 36–ամյա վարորդը GPS միացնելու պատրվակով վերցրել է ուղևորի բջջայինն ու հափշտակել այն
Հրատապությունը պայմանավորված է 2027թ․–ին Երևանում կայանալիք մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության անցկացմամբ
02.07.2025, 19:17
Գազամատակարարման պլանային դադարեցումներ՝ Երևանի, Տաշիրի, Կապանի մի շարք հասցեներում հուլիսի 3-ին
Հուլիսի 3-ին գազամատակարարման պլանային դադարեցումներ են նախատեսված Երևանի, Տաշիրի, Կապանի մի շարք հասցեներում
02.07.2025, 16:33
ՔԿ-ն հայտնել է, թե ինչ հատկանիշներով քրվարույթի շրջանակում են քննչական գործողություններ կատարվել «Տաշիր գրուպի» գլխավոր գրասենյակում
ՔԿ-ից հայտնել են, որ «Տաշիր գրուպի» գլխավոր գրասենյակում իրականացվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ
02.07.2025, 16:13
Արդշինբանկը թվային անվտանգության առաջնագծում. բանկը «BugBounty 2025» միջոցառման հովանավոր և մասնակից
Արդշինբանկը շարունակում է զարգացնել իր տեխնոլոգիական առաջարկները, ներդնում է նորարարական լուծումներ և կատարելագործում իր թվային միջավայրը
02.07.2025, 15:48
«Կորովկա» ռուսական արտադրության պաղպաղակի ներմուծումը ժամանակավոր արգելվել է
Մարտ ամսվա խմբաքանակի համար տրվել է իրացումն արգելելու, շուկայից հետ կանչելու, ոչնչացնելու կամ օգտահանելու կարգադրագիր
02.07.2025, 15:13
Աբովյանում մայրը զուգարանում ծննդաբերելուց հետո փորձել է սպանել նորածնին
Կինը, փակվելով զուգարանում ու ծննդաբերելով աղջիկ երեխա, գցել է երեխային զուգարանակոնքը, բերանը մտցրել է կիսարյունոտված և թրջված անձեռոցիկ ու փակել զուգարանակոնքի կափարիչը
02.07.2025, 14:56
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ ծառայողները հանձնուքի միջից հայտնաբերել են թմրամիջոցի նմանվող զանգված
Հանձնուքում հայտնաբերվել է թմրամիջոցին նմանվող, 0,45 գրամ քաշով, դեղնականաչավուն զանգված
02.07.2025, 14:44
Օդի ջերմաստիճանը կնվազի՝ գիշերը հասնելով +17-ի, հնարավոր է անձրև և ամպրոպ
Երևանում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ
02.07.2025, 14:26
Վաղվանից Երևանի կենտրոնում երթևեկի փոփոխություն կկատարվի
Վաղվանից երթևեկի փոփոխություն է նախատեսված Երևանի կենտրոնում
02.07.2025, 14:12
Վազանցի հետ կապված վեճը՝ դանակահարության պատճառ․ 38–ամյա տղամարդը մեղադրվում է սպանության փորձի մեջ
Գիշերվա ժամը 1–ին վիճել են վազանց կատարելու շուրջ, 38–ամյա տղամարդը դանակահարել է 37–ամյա տղամարդուն
02.07.2025, 14:08
ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց տրանսպորտում չվճարելու դեպքում տուգանք նախատեսող օրինագիծը
«Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ են կատարվել
02.07.2025, 13:32
Շինծու պատճառներով աշխատանքից ազատման սպառնալիքի տակ գտնվող ՀԷՑ աշխատակիցների իրավունքները կվերականգնվեն. Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդ
Գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդը երաշխավորել է աշխատանքից ազատման սպառնալիքի տակ գտնվող ՀԷՑ աշխատակիցների իրավունքների պաշտպանությունը
02.07.2025, 13:06
Փաստաբանը Սամվել Կարապետյանի քրեական գործում իշխանությունը զավթելու ենթադրյալ կոչը իրավական աբսուրդ է որակում
Սամվել Կարապետյանի դեմ գործն ունի մեկ առանձնահատկություն. քրեական գործ ընդհանրապես չկա, հայտարարել է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը
02.07.2025, 12:37
ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ՀԷՑ-ի ազգայնացման նախագծի օրենսդրական փոփոխությունները
Միասնական փաթեթով ընդունվող փոփոխություններին կողմ է քվեարկել 59 պատգամավոր, դեմ՝ 30։ Ձեռնպահներ չեն եղել
02.07.2025, 12:28
Կաշառք ստանալու և ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու մեջ մեղադրվող Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ քրվարույթն ուղարկվել է դատարան
Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու մեջ մեղադրվող Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
02.07.2025, 12:12
ԶԼՄ–ները հայտնում են, որ «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում խուզարկություններ են. ՔԿ–ից հայտնեցին, որ կատարվում են քննչական գործողություններ
Սամվել Կարապետյանի «Տաշիր» ընկերությունների խմբի երևանյան գրասենյակում խուզարկություններ են կատարվում
02.07.2025, 11:47
Խաբել են, թալանել ու փոխանցել կեղծ փողեր. ՀՀ–ում գործող հանցավոր խումբ է բացահայտվել
Զանգահարել են քաղաքացիներին, կեղծ տեղեկություններ հայտնելով՝ հափշտակել նրանց մորթված անասունները
02.07.2025, 11:44
Հայ կարատեիստների ռեկորդը. 44 մեդալ՝ Հունաստանում կայացած Եվրոպայի գավաթի առաջնությունում
Հայ կարատեիստները 44 մեդալ են նվաճել Հալկիդիկիում կայացած Եվրոպայի գավաթի առաջնությունում
02.07.2025, 10:59
ՀԷՑ-ի այն աշխատողները, ովքեր զբաղված են քաղաքական խարդավանքներով, հուլիսին կազատվեն աշխատանքից. Փաշինյան
Նրանք, ովքեր ՀԷՑ աշխատակիցներին պարտադրում են հավաքների մասնակցել, նաև կդատվեն, նշել է Փաշինյանը
02.07.2025, 10:57
ՊԵԿ-ը բացահայտել է ապօրինի հանքարդյունահանման գործունեության դեպք. պետությանը պատճառվել է 63 մլն դրամի վնաս (ՎԻԴԵՈ)
Հայաստանում բենզինը հունիսին էժանացել է 7,6%–ով, դիզվառելիքը՝ 10,9% –ով
Հայաստանը նպատակ ունի ընդլայնել համագործակցությունը ԱՄՆ-ի հետ առևտրի և այլ ոլորտներում. Փաշինյանը՝ Թրամփին

Армянский борец-вольник Гаспар Тертерян стал вице-чемпионом Европы U-20
Армянский борец-вольник Гаспар Тертерян (72 кг) занял второе место на молодежном чемпионом Европы U-20, проходящего в Испании
02.07.2025, 22:37
Адвокаты архиепископа Микаэла Аджапахяна требуют прекращения его уголовного преследования
Адвокаты предстоятеля Ширакской епархии ААЦ, архиепископа Микаэла Ажапахяна требуют незамедлительного прекращения уголовного преследования в его отношении.
02.07.2025, 21:44
Газоснабжение планово отключат в двух общинах Еревана и еще двух городах
"Газпром-Армения" сообщает о плановых отключениях газоснабжения 3 июля для проведения плановых подготовительных работ к зимнему периоду
02.07.2025, 20:33
Изъяты компьютеры и документы: адвокат - об обыске в ереванском офисе "Ташир груп"
Адвокаты "Ташир груп" обжалуют решение об обысках в ереванском офисе компании
02.07.2025, 19:19
Организация движения будет изменена на двух оживленных улицах Еревана
Организация движения изменится на улицах Аргишти и Италии в центре Еревана с 3 июля, сообщает пресс-служба мэрии
02.07.2025, 18:25
Омбудсмен Армении призвала госструктуры не вмешиваться произвольно в дела Церкви
Омбудсмен Армении Анаит Манасян требует от полномочных госорганов соблюдать международные стандарты в сфере религиозных свобод
02.07.2025, 17:34
"Искусственное стравливание людей": Захарова о событиях вокруг Армянской церкви и якобы причастности России
Мария Захарова назвала "искусственно насаждаемым стравливанием людей в Армении" публикации о том, что Россия якобы причастна к событиям вокруг Армянской Апостольской церкви
02.07.2025, 17:29
Следком Армении сообщил, на каком основании инициировано уголовное дело касательно "Ташир Груп"
В Следственном комитете Армении сообщил, на каком основании ведутся следственные действия в главном офисе "Ташир Груп" в Ереване
02.07.2025, 16:48
Ардшинбанк на передовой цифровой безопасности: банк - спонсор и участник мероприятия «BugBounty 2025»
Ардшинбанк продолжает развивать свои технологические предложения, внедрять инновационные решения и совершенствовать свою цифровую среду
02.07.2025, 15:46
В Армении запретили импорт мороженого известного российского бренда
Запрет введен со 2 июля
02.07.2025, 15:22
Число природных пожаров резко выросло в Армении
В первом полугодии 2025 года в Армении зафиксированы 2096 случаев пожаров на участках с растительностью и травой
02.07.2025, 15:08
Уголовное дело в отношении Сержа Саргсяна, обвиняемого в получении взятки и незаконном участии в бизнес-деятельности, направлено в суд
Уголовное производство в отношении экс-президента Армении, обвиняемого в получении взятки в особо крупных размерах и незаконном участии в предпринимательской деятельности, направлено в суд
02.07.2025, 14:07
НС Армении принял в первом чтении законопроект о штрафах за ненадлежащую оплату за проезд в транспорте Еревана
Внесены поправки в закон РА «Об автомобильном транспорте».
02.07.2025, 13:14
Права сотрудников ЭСА, которым грозит увольнение по надуманным причинам, будут восстановлены – совет защиты Самвела Карапетяна
Совет защиты предпринимателя Самвела Карапетяна гарантировал сотрудникам компании «Электрические сети Армении», которым грозит увольнение, восстановление их трудовых прав
02.07.2025, 12:55
СМИ пишут об обысках в ереванском офисе ГК «Ташир». В СК сообщили о проведении следственных действий
В Следственном комитете уголовного производства проводятся неотложные следственные действия, сообщили в ведомстве
02.07.2025, 12:36
НС Армении принял в первом чтении законодательные поправки к проекту национализации ЭСА
За поправки, принятые единым пакетом, проголосовали 59 депутатов против – 30
02.07.2025, 12:21
Папикян и посол Франции обозначили основные направления взаимодействия в сфере обороны
Министр обороны Армении Сурен Папикян обсудил с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в республике Оливье Декотиньи вопросы двустороннего сотрудничества
02.07.2025, 11:51
Адвокат назвал правовым абсурдом предполагаемый призыв к захвату власти в уголовном деле Самвела Карапетяна
Дело против Самвела Карапетяна имеет одну особенность: здесь вообще нет уголовного дела, заявил адвокат Арам Вардеванян
02.07.2025, 11:26
Пашинян пригрозил увольнением сотрудникам «Элсетей Армени» за участие в митингах
Те сотрудники «Элсетей Армении», которые, оставив свою работу, занимаются политическими интригами, в июле будут уволены, заявил премьер-министр РА Никол Пашинян
02.07.2025, 11:09
Решение о членстве Армении в ЕС должен принять сам народ - Каллас
Если рассматривать в более широком охвате, если смотреть на карту Европы, то очевидно, что для всех выгодно, если мы сотрудничаем друг с другом, сказала глава Евродипломатии Кая Каллас
02.07.2025, 10:50
Адвокаты Самвела Карапетяна будет подавать судебные иски о восстановлении его деловой репутации и прав
Пашинян – Трампу: Армения нацелена на расширение сотрудничества с США в торговле и других сферах
Бензин в Армении в июне подешевел на 7,6%, а дизтопливо – на 10,9%
Ежемесячное содействие отдельным группам арцахцев в 30 тыс. драмов на оплату аренды и ЖКХ сохранится до конца года
Армянский парламент окончательно принял пакет законодательных изменений, позволяющий национализировать ЗАО "Электросети"
Учёные научились обманывать ИИ с помощью незаметных трюков
Правительство Армении содействует проекту создания в Армении AI-дата-центра на $500 млн.
ИИ научился предсказывать риск внезапной смерти
9 тысяч сотрудников Microsoft будут уволены из-за внедрения ИИ-технологий
Американский ИТ-акселлератор Plug&Play откроет офис в Ереване и поможет развитию стартап-экосистемы Армении