Ողբերգական դեպք՝ Սպիտակում. Mercedes-ը վրաերթի է ենթարկել երթևեկելի գոտուց դուրս ընդմիջում անող 2 քաղաքացու, նրանցից մեկը մահացել է
Mercedes-ը վրաերթի է ենթարկել երթևեկելի գոտուց դուրս ընդմիջում անող ազգականներին, նրանցից մեկը մահացել է, մյուսին սանավիացիայով տեղափոխել են Երևան
Երեկ, 21:26
Իրանը դեմ է այսպես կոչված Զանգեզուրի միջանցքի ստեղծմանը․ Իրանի գերագույն առաջնորդի խորհրդական
Իրանը կարգելափակի ամերիկյան միջանցքը Կովկասում, հայտարարել է Իրանի գերագույն առաջնորդի միջազգային հարցերով խորհրդական Ալի Ակբար Վելայաթին
Երեկ, 21:09
Կոբախիձե. Վրաստանը ողջունում է այս պատմական պահը Հայաստանի և Ադրբեջանի համար
Կոբախիձեն շնորհավորել է ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի նախագահներին, ինչպես նաև ՀՀ վարչապետին՝ տարածաշրջանում կայունության և տնտեսական զարգացման նոր դարաշրջանի բացման կապակցությամբ
Երեկ, 16:27
Մարկեդոնովը` Վաշինգտոնի հռչակագրի մասին. Երևանի և Բաքվի համար կարևոր թեզեր՝ առանց առաջընթացի և խաղաղության երաշխիքների
Ըստ Մարկեդոնովի՝ փաստաթղթի 7 կետերից միայն չորսն են բովանդակային, մյուս երեքը՝ դիվանագիտական կերպով ձևակերպված կոռեկտ արտահայտություններ են
Երեկ, 14:45
Տարածաշրջանի ապաշրջափակումը բխում է բոլոր երկրների շահերից. ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար
Տարածաշրջանի ապաշրջափակումը բխում է տարածաշրջանի բոլոր երկրների շահերից, այստեղ երկրորդ կարծիք չի կարող լինել, հայտարարել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը
Երեկ, 12:54
Իրանը կողմ է Երևանի և Բաքվի միջև Խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրմանը, սակայն մտահոգություն է հայտնել ընդհանուր սահմանների մոտ արտաքին միջամտության վերաբերյալ
Իրանի ԱԳՆ-ն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի վրա աշխատանքի ավարտը անվանել է տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հասնելու կարևոր քայլ
Երեկ, 12:50
Թուրքիան ամրապնդում է իր դիրքերը Հարավային Կովկասում. թուրքագետ
Թուրքիան լիակատար մտնում է Հարավային Կովկաս, ասել է թուրքագետ Մհեր Աբրահամյանը՝ մեկնաբանելով Թուրքիայի ԱԳՆ-ի հայտարարությունը Վաշինգտոնում կայացած Հայաստան-ԱՄՆ-Ադրբեջան բանակցություններից հետո
Երեկ, 12:24
ԵՄ առաջնորդները ողջունել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը
ԵՄ-ն ողջունել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հյուրընկալած հանդիպումը՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև
Երեկ, 11:45
ԱՄՆ-ում ստորագրված բոլոր փաստաթղթերը նպատակ ունեն բավարարել Ադրբեջանի և Թուրքիայի շահերն ու պահանջները. փորձագետ
ԱՄՆ-ում ստորագրված բոլոր փաստաթղթերը, առանց բացառության, ուղղված են Ադրբեջանի և Թուրքիայի շահերի և պահանջների բավարարմանը, ասել է թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը
Երեկ, 11:16
Վստահության մակարդակի աճ և նոր հնարավորություններ. Փաշինյանը՝ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների գործնական կարգավորման մասին
Խաղաղության պայմանագիրը նախաստորագրվել է, մենք պետք է շարունակենք քննարկումները դրա ստորագրման և վավերացման շուրջ, ասել է Փաշինյանը
Երեկ, 10:56
Հայ գերիների հարցը բարձրացվում է ամենաբարձր մակարդակում. Փաշինյան
Նա ասել է, որ «ցավոք, արդյունքներ չկան, քանի որ այն, ինչ մենք ակնկալում էինք, տեղի չունեցավ»
Երեկ, 10:23
Փաշինյանն ասել է, որ Սյունիքը «վարձով տալու» մասին խոսք լինել չի կարող
Սյունիքի մարզը եղել է և կշարունակի մնալ Հայաստանի Հանրապետության մաս
Երեկ, 10:05
Փաշինյանը՝ Իրանի և ՌԴ-ի հետ հարաբերություններին սպառնացող վտանգների մասին. ՀՀ-ն բացում է երկաթուղային հաղորդակցությունը՝ ԱՄՆ-ում ստորագրված փաստաթղթով
Փաշինյանը նշել է, որ ԱՄՆ-ում ստորագրված փաստաթղթով և նախագծով Հայաստանը բացում է Ռուսաստանի հետ երկաթուղային կապ, որը գոյություն չի ունեցել 30 տարի
Երեկ, 09:47
Մանվել Վարդանյանը՝ կայծակնային շախմատի բրոնզե մեդալակիր, «Ֆուլ Հաուսը» վերադառնում է, Մալխաս Ամոյանը՝ ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարի ոսկե մեդալակիր, 4 մեդալ՝ Մաթեմատիկական օլիմպիադայից. շաբաթվա լավ լուրերը
Ներկայացնում ենք այս շաբաթվա (օգոստոսի 4-8) ամենադրական և լավ լուրերի ընտրանին
Երեկ, 09:30
Նիկոլ Փաշինյանը և Դոնալդ Թրամփը ստորագրել են Հայաստան-ԱՄՆ Փոխըմբռնման հուշագրեր
Երեկ Սպիտակ տանը տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել են Փոխըմբռնման հուշագրեր
Երեկ, 09:27
Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները նախաստորագրել են խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագիր
Նախարարները նաև ստորագրել են ԵԱՀԿ-ին համատեղ դիմումը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործընթացների և դրան առնչվող կառույցների աշխատանքի ավարտի վերաբերյալ
Երեկ, 08:30
Ֆրանսիան աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կառույցների լուծարման գործընթացը սկսելու համատեղ կոչին
Ֆրանսիան ողջունում է այսօր Վաշինգտոնում՝ նախագահ Թրամփի հովանու ներքո, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը միտված համաձայնության մասին հայտարարությունը
Երեկ, 08:24
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատվեց խաղաղություն․ Փաշինիան
Պատմական իրադարձություն տեղի ունեցավ. Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատվեց խաղաղություն հաստատվեց, հայտարարել է Փաշինյանը
Երեկ, 07:56
ՀՀ կառավարությունը հրապարակել է Փաշինյանի, Ալիևի և Թրամփի ստորագրած հռչակագրի տեքստը
Հրապարակվել է Փաշինյանի, Ալիևի և Թրամփի ստորագրած հռչակագրի տեքստը
Երեկ, 01:41
ՀՀ–ն և ԱՄՆ–ն ստորագրել են 3 ոլորտներին վերաբերող փոխըմբռնման հուշագրեր
Սպիտակ տանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպման արդյունքում ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագրեր

Парафирование мирного договора с Баку и новый наставник сборной по футболу: читайте самые интересные публикации недели в ТГ-каналах нашего медиахолдинга
09.08.2025, 20:40
Иран против создания так называемого Зангезурского коридора - советник верховного лидера Ирана
Иран заблокирует американский коридор на Кавказе, заявил советник верховного лидера исламской республики по международным делам
09.08.2025, 19:53
Индия поддерживает нормализацию между Арменией и Азербайджаном
Министр иностранных дел Индии поздравил по случаю важного достижения и выразил поддержку нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном
09.08.2025, 19:37
Встреча лидеров южнокавказских республик в Вашингтоне заслуживает положительной оценки - Захарова
Российская Федерация заинтересована в формировании на Южном Кавказе зоны стабильности и процветания, отметила Захарова
09.08.2025, 18:23
Трамп: я стремлюсь к достижению мира и стабильности во всем мире (ВИДЕО)
Трамп опубликовал в своей социальной сети Truth Social видео с подписанием трёхстороннего соглашения между Азербайджаном, Арменией и США
09.08.2025, 17:24
НАТО приветствует прогресс на пути к миру между Арменией и Азербайджаном
НАТО продолжит работать с нашими партнерами Арменией и Азербайджаном
09.08.2025, 16:01
Кобахидзе: Грузия приветствует этот исторический для Армении и Азербайджана момент
Кобахидзе поздравил президентов США и Азербайджана, а также премьер-министра Армении с открытием новой эры стабильности и экономического развития в регионе
09.08.2025, 15:35
Паллоне критикует оказание военной помощи Азербайджану со стороны США и напоминает о праве арцахцев вернуться на Родину
Любое окончательное соглашение должно также включать надёжные механизмы принуждения и гарантии безопасности для Армении, заявил Паллоне
09.08.2025, 14:24
Ветер повалил деревья в Ереване, повредил крыши и чуть было не сорвал светофор (ФОТО)
Сигналы в Наццентр кризисного управления начали поступать 8 августа с 19:50
09.08.2025, 13:19
Маркедонов о Вашингтонской декларации: важные для Еревана и Баку тезисы без прорыва и гарантий мира
По словам Маркедонова, из 7 пунктов документа только четыре содержательные, остальные три - набор дипломатически политкорректных фраз
09.08.2025, 13:07
Нубарашенская свалка горела в Ереване
Пожар возник в ночь на субботу на Нубарашенской свалке в Ереване
09.08.2025, 12:34
Разблокировка региона исходит из интересов всех его стран – секретарь Совбеза Армении
Разблокировка региона исходит из интересов всех его стран, и «здесь не может быть второго мнения», заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян
09.08.2025, 12:10
Великобритания готова поддержать мир на Южном Кавказе – глава МИД
Глава МИД Великобритании Дэвид Лэмми поздравил Армению и Азербайджан с решительными шагами в Вашингтоне к миру
09.08.2025, 11:48
Хорошие новости недели: восхищение грузинского блогера после концерта Лопес и «Восход в Армении» от Paramount Pictures
09.08.2025, 11:17
Иран поддержал парафирование мирного соглашения Еревана и Баку, но выразил обеспокоенность внешним вмешательством у общих границ
МИД Ирана назвал завершение работы над текстом мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном важным шагом на пути к достижению прочного мира в регионе
09.08.2025, 11:15
Турция закрепляется на Южном Кавказе — тюрколог
Турция полностью входит на Южный Кавказ, заявил тюрколог Мгер Абрамян, комментируя заявление МИД Турции после переговоров Армения–США–Азербайджан в Вашингтоне
09.08.2025, 11:03
Лидеры Евросоюза приветствуют парафирование мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном
Евросоюз приветствует итоги встречи президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна, организованной президентом США Дональдом Трампом
09.08.2025, 10:55
Все документы, подписанные в США, направлены на удовлетворение интересов и требований Азербайджана и Турции – армянский эксперт
Все документы, подписанные в США, без исключения направлены на удовлетворение интересов и требований Азербайджана и Турции, считает тюрколог Варужан Гегамян
09.08.2025, 10:41
Машина врезалась в газопровод в Армении, есть погибший и пострадавшие
Трагическое ДТП произошло в Армении накануне вечером
09.08.2025, 10:01
Повышение уровня доверия и новые возможности: Пашинян - о практической нормализации отношений Армения-Азербайджан
Был парафирован мирный договор, мы должны продолжать консультации и обсуждения вокруг его подписания и ратификации, сказал Пашинян