Կալիֆոռնիայում անցկացվել է ամենատգեղ շան մրցույթը. հաղթողը ստացել է 5000 դոլար մրցանակ (ՖՈՏՈ)
Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինն առաջարկում է խմելու ջրի որակի անվտանգության հետ կապված կասկածներ ունենալու դեպքում զանգահարել Թեժ գիծ
Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը հայտարարություն է տարածել՝ կոչ անելով խմելու ջրի որակի անվտանգության հետ կապված կասկածներ ունենալու դեպքում զանգահարել Թեժ գիծ
11.08.2025, 19:13
Հրապարակվել է «ՀՀ-ի և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» նախաստորագրված համաձայնագիրը
ՀՀ ԱԳՆ-ն հրապարակել է Վաշինգտոնում ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման մասին նախաստորագրված համաձայնագիրը
11.08.2025, 18:06
Փաշինյանը Էրդողանին ներկայացրել է Վաշինգտոնում կայացած բանակցությունների արդյունքները և պայմանավորվել շարունակել քաղաքական երկխոսությունը
ՀՀ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումը տարածաշրջանային նոր որակի համագործակցություն հաստատելու հնարավորություն է ստեղծում
11.08.2025, 17:41
Վանաձորի դպրոցական Արամ Ամիրխանյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Չինաստանում անցկացված Արհեստական բանականության միջազգային օլիմպիադայում (ՖՈՏՈ)
Օգոստոսի 2-9-ը Պեկինում անցկացված Արհեստական բանականության 2-րդ միջազգային օլիմպիադային մասնակցել է 60 երկրի 284 աշակերտ ՖՈՏՈ
11.08.2025, 17:20
Պարզ ավտովթարների դեպքում այլևս կարիք չի լինի երկար գործողություններ իրականացնել ճանապարհի բանուկ հատվածում․ ինչ է առաջարկում Ավտոապահովագրողների բյուրոն
Սեպտեմբերի 1-ից ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքում համաձայնեցված հայտարարագիր լրացնելիս այլևս կարիք չի լինի երկար ժամանակ մնալ ճանապարհին՝ բջջային հավելվածում տարբեր տվյալներ լրացնելու համար
11.08.2025, 16:15
Փաշինյանը Մակրոնին է ներկայացրել վաշինգտոնյան բանակցությունների արդյունքները
Փաշինյանը Մակրոնին ասել է, որ հաստատված խաղաղությունը ներդրումային նոր հնարավորություններ է բացում Հայաստանում և տարածաշրջանում
11.08.2025, 15:49
Պուտինը Փաշինյանին ասել է Երևանի և Բաքվի միջև կայուն խաղաղություն ապահովելու քայլերի կարևորության մասին. Կրեմլ
Հաստատվել է ռուսական կողմի պատրաստակամությունը՝ նպաստելու հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների համապարփակ կարգավորմանը
11.08.2025, 15:36
Զինծառայող է հանկարծամահ եղել. ՊՆ
Այսօր ՊՆ N զորամասի զինծառայող է հանկարծամահ եղել
11.08.2025, 15:21
ՇՄՆ–ն ներկայացրել է ազոտի երկօքսիդի և ծծմբի երկօքսիդի կոնցենտրացիայի տվյալները Նուբարաշենի աղբավայրում բռնկված խոշոր հրդեհի ֆոնին (ԳՐԱՖԻԿ)
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը տասնօրյա կտրվածքով ներկայացրել է ազոտի երկօքսիդի և ծծմբի երկօքսիդի կոնցենտրացիայի վերաբերյալ տվյալներ Նուբարաշենի աղբավայրում բռնկված խոշոր հրդեհի ֆոնին, որից հետո ծուխը տարածվել է քաղաքի տարբեր շրջաններում
11.08.2025, 15:15
Նախորդ շաբաթ Երևանի 4 վարչական շրջանում փոշու պարունակությունը գերազանցել է թույլատրելի կոնցենտրացիան
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը օգոստոսի 1- 10-ը ընկած ժամանակահատվածում
11.08.2025, 15:09
Փաշինյանը Պուտինին է ներկայացրել վաշինգտոնյան բանակցությունների արդյունքները
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ
11.08.2025, 14:43
Հորդանանի թագավորը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին բանակցությունների արդյունքում ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված խաղաղության հաստատման առիթով
Հորդանանի թագավորը նաև իր աջակցությունն է հայտնել Վաշինգտոնում տեղի ունեցած գործընթացին
11.08.2025, 13:55
Սոֆի Դևոյան ավագի և Եղիշե Մելիքյանի տպավորիչ պարը համացանցի հիթ է դարձել (ՎԻԴԵՈ)
Սոֆի Դևոյան ավագի ու Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանի պարը հիթային է դարձել ՎԻԴԵՈ
11.08.2025, 13:38
Նրբագեղություն․ Սոֆի Դևոյան կրտսերի շքեղ կերպարը՝ հատուկ ընտրված հարսանեկան արարողության համար (ՖՈՏՈ, ՎԻԴԵՈ)
Սոֆիի հարսանեկան զգեստը շատ յուրահատուկ է և էլեգանտ․ ՖՈՏՈ, ՎԻԴԵՈ
11.08.2025, 13:26
«Թանկարժեք տղաները». Sharm Holding-ը ներկայացնում է նոր նախագիծ՝ հայտնի դերասանների մասնակցությամբ (ՎԻԴԵՈ)
«Թանկարժեք տղաները». Sharm Holding-ը և Mitoyan Production-ը պատրաստվում են ներկայացնել նոր նախագիծ ՎԻԴԵՈ
11.08.2025, 12:55
Երևանում 39 մետր երկարությամբ վերգետնյա հետիոտնային անցում է կառուցվում (ՖՈՏՈ)
Կառույցի թռիչքային կառուցվածքն ունի 19մ 50սմ երկարություն։ Ընդհանուր երկարությունը 39մ է, բարձրությունը՝ 5.10մ։ Հետիոտնային անցման լայնությունը 1.5մ է. ՖՈՏՈ
11.08.2025, 12:49
Փաշինյանն Իրանի նախագահին է ներկայացրել Վաշիգնտոնում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքները
Փաշինյանը Իրանի նախագահի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ընդգծել է, որ տարածաշրջանային հաղորդուղիները գործելու են երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության շրջանակում
11.08.2025, 12:29
«Մորեխ կնոջ համբույրը»․ JLo–ի ելույթի ժամանակ մորեխը բարձրանում է նրա մարմնի վրայով (ՎԻԴԵՈ)
Ելույթի ժամանակ մորեխը բարձրացել է Լոպեսի մարմնի վրայով դեպի պարանոց․ ՎԻԴԵՈ
11.08.2025, 11:56
Հայաստանի մարզերից մեկում հայրը բենզինը լցրել է կնոջ ու 14–ամյա դստեր վրա և հրկիզել
51–ամյա ամուսինն ալկոհոլի ազդեցության տակ բենզինը լցրել է 46–ամյա կնոջ ու 14–ամյա դստեր վրա և հրկիզել
11.08.2025, 11:22
Հայաստանը, ՄԱԿ–ի ՊՀԾ–ի աջակցությամբ, նախատեսում է մշակել մինչև 2030թ․–ը բոլոր դպրոցականներին լիարժեք սննդով ապահովելու ազգային ռազմավարություն
Հայտնաբերվել և ապօրինի շրջանառությունից դուրս են բերվել ավելի քան 1․5 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ (ՎԻԴԵՈ)

Названы смертельно опасные летом напитки
Специалист отметил, что обезвоживание приводит к сгущению крови и тромбообразованию, что, в свою очередь, может стать причиной инфаркта
11.08.2025, 21:43
В Астане готовятся к официальному визиту Пашиняна - Токаев
В Астане начата подготовка к официальному визиту премьер-министра Армении, сообщил президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев
11.08.2025, 21:41
Армения и Азербайджан направили странам ОБСЕ совместное заявление о роспуске Минского процесса – Мирзоян
Среди стран ОБСЕ распространено заявление Армении и Азербайджана о роспуске Минского процесса
11.08.2025, 21:16
Мирзоян в разговоре с Каллас назвал парафирование мирного договора между Ереваном и Баку важнейшим этапом в нормализации отношений
Мирзоян заявил Каллас, что деблокада коммуникаций существенно повлияет на расширение взаимосвязанности на Южном Кавказе
11.08.2025, 20:59
Пашинян и Кобахидзе считают, что мир между Арменией и Азербайджаном открывает новые возможности для Южного Кавказа
Премьеры Армении и Грузии видят перспективы для региона, которые может принести мир между Арменией и Азербайджаном
11.08.2025, 20:32
Мирзоян представил главе МИД Ирана Вашингтонские договоренности о деблокаде коммуникаций в регионе
Мирзоян представил Арагчи договоренности и планы по разблокированию коммуникаций в регионе
11.08.2025, 20:08
Мирзоян представил Лаврову Вашингтонские договоренности
Мирзоян представил Лаврову договоренности, достигнутые в Вашингтоне
11.08.2025, 19:29
Апелляционный суд Армении признал задержание Самвела Карапетяна неправомерным - адвокат
Суд установил, что задержание Самвела Карапетяна 18 июня 2025 года было неправомерным, заявила Лианна Гаспарян
11.08.2025, 18:09
МИД Армении опубликовал парафированное в Вашингтоне мирное соглашение с Азербайджаном (ТЕКСТ)
МИД РА опубликовал парафированное в Вашингтоне Соглашение об установлении мира и межгосотношений между Арменией и Азербайджаном
11.08.2025, 18:07
Транзитный коридор Ереван–Баку должен стать путем мира, а не инструментом для гегемонистских целей внешних сил — президент Ирана
Пезешкиан подчеркнул недопустимость вмешательства каких-либо военных или силовых структур в имплементацию транзитного коридора Ереван–Баку
11.08.2025, 17:18
Пашинян представил Эрдогану результаты переговоров в Вашингтоне и договорился о продолжении политического диалога
Пашинян отметил, что установление мира между Арменией и Азербайджаном создает возможность для формирования нового качества регионального сотрудничества
11.08.2025, 16:48
Макрон приветствовал соглашение по нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном
Президент Франции выразил надежду, что это соглашение в скором времени приведет к подписанию и ратификации мирного договора, который будет учитывать интересы обеих сторон
11.08.2025, 16:23
Пашинян рассказал Макрону о результатах переговоров в США
Пашинян подчеркнул, что установившийся мир открывает новые инвестиционные возможности в Армении и в регионе
11.08.2025, 15:41
В Армении скоропостижно скончался военнослужащий
Это произошло 11 августа
11.08.2025, 15:21
Пашинян в разговоре с Путиным приветствовал шаги по мирному урегулированию украинского кризиса
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе телефонного разговора с президентом России Владимиром Путиным приветствовал шаги, направленные на мирное урегулирование украинского кризиса
11.08.2025, 15:13
Путин заявил Пашиняну о важности шагов для обеспечения устойчивого мира между Ереваном и Баку – Кремль
Подтверждена готовность российской стороны содействовать комплексной нормализации армяно-азербайджанских отношений
11.08.2025, 15:03
Пашинян представил Путину итоги переговоров в Вашингтоне
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным
11.08.2025, 14:44
Танец Софи Девоян и нового главного тренера армянской сборной стал хитом (ВИДЕО)
Танец худрука школы танцев Софи Девоян на свадьбе внучки Софи Девоян-младшей и нового главного тренера армянской сборной по футболу стал хитом
11.08.2025, 14:21
Король Иордании поздравил Пашиняна с установлением мира между Арменией и Азербайджаном
Пашинян поблагодарил Абдаллу II за поздравления и выразил уверенность, что достигнутые соглашения принесут большую пользу всему региону
11.08.2025, 13:53
Саммит в Белом доме стал поворотным моментом в нормализации Армения–Азербайджан и важной вехой в диалоге с Турцией – замглавы МИД РА
Обсуждения, как в двустороннем формате с США, так и в трехстороннем формате с Вашингтоном и Баку были очень важными, "даже историческими", сказал Костанян