Զինծառայող Վահե Զաքարյանի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրվարույթ․ ՔԿ
Զորավարժությանը ներգրավված են ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի, Եվրոպայում ու Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի զինծառայողները․ ՖՈՏՈ
Երեկ, 16:01
Երևանում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
Երևանում օգոստոսի 12-ին երեկոյան, 13-ին գիշերը և երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ
Երեկ, 15:51
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված համաձայնագիրը որևէ առնչություն չունի իրական խաղաղության հետ. ընդդիմություն
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված համաձայնագիրը որևէ առնչություն չունի իրական խաղաղության հետ. «Հայաստան» խմբակցություն
Երեկ, 15:22
Օշականի մոտակայքում քաղաքացին ընկել է ձորը
Քաղաքացին ընկել է ձորը Օշական գյուղի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցու մոտակայքում
Երեկ, 15:17
72-ամյա կնոջ պայուսակը հափշտակած Վարդենիսի 36-ամյա բնակչուհին խոստովանել է արարքը
Պայուսակում եղել է բջջային հեռախոս, անձնագիր, բնակարանի բանալի և գումար
Երեկ, 14:41
Ռոբերտ Քոչարյանից, Արմեն Գևորգյանից, Սեյրան Օհանյանից բռնագանձել 670 մլն դրամ, որը պետությունը հատուցել է Մարտի 1-ի զոհերի հարազատներին. Դատախազության հայցը
Գլխավոր դատախազությունից պահանջում է ՀՀ երկրոր նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանից, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանից, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանից և ԶՈւ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովից բռնագանձել 2008թ. 670 միլիոն դրամ
Երեկ, 13:28
Երևանում հացի արտադրամասն աշխատել է սանիտարահիգիենիկ բնույթի խախտումներով. քաղաքացիներն ահազանգել են (ՖՈՏՈ)
Հայտնաբերված սանիտարահիգիենիկ բնույթի խախտումներն անհամատեղելի են եղել սննդամթերքի արտադրության աշխատանքի հետ ՖՈՏՈ
Երեկ, 13:12
Թրամփը Փաշինյանին և Ալիևին անվանել է «իր լավ ընկերներ»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին անվանել է «իր լավ ընկերներ»
Երեկ, 13:01
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված խաղաղության համաձայնագիրը մեծ հնարավորություններ է բացում Հայաստանի առջև. Ալեն Սիմոնյան
Խաղաղության համաձայնագիրը մեծ հնարավորություններ է բացում մեր երկրի առջև՝ հզորացնելու տնտեսությունը, զարգացնելու կրթությունը և ամրապնդելու անվտանգությունը, ասել է ԱԺ նախագահը
Երեկ, 11:56
Սարսափելի ավտովթար՝ Սևանի ճանապարհին․ բախվել է երեք մեքենա, Nissan–ի ուղևորը տեղում մահացել է
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին բախվել են «Nissan», «Opel» և «Fiat» մակնիշների ավտոմեքենաները
Երեկ, 11:45
Կրիշտիանու Ռոնալդուն ամուսնության առաջարկություն է արել Ջորջինիա Ռոդրիգեսին և նվիրել յուրահատուկ ադամանդե մատանի (ՖՈՏՈ)
Աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն ամուսնության առաջարկություն է արել իր ընկերուհի Ջորջինիա Ռոդրիգեսին․ ՖՈՏՈ
Երեկ, 11:32
Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ ավտոբուսի վարորդը մնացել է երկու մեքենաների արանքում
Վարորդը փորձ է արել կանգնեցնել մեքենայի ընթացքը և այդ ընթացքում մնացել է երկու մեքենաների արանքում
Երեկ, 10:41
25000 դրամի փոխարեն՝ 50000 դրամ և քրեական պատասխանատվություն. ՆԳՆ-ն խստացնում է առանց վարորդական վկայականի ավտոմեքենա վարող անձանց պատասխանատվությունը
Օգոստոսի 2-ից առանց վարորդական իրավունքի տրանսպորտային միջոց վարող անձինք այսուհետ ենթակա են վարչական պատասխանատվության՝ առավել խստացված կարգով
Երեկ, 10:38
Վայոց Ձորում արջուկն առանց հրավերի եկել է ընթրելու (ՎԻԴԵՈ)
Մեր Վայոց Ձորի արջերը շատ խելացի են, գիտեն ընթրիքի ժամը, չեն սպասում հրավերի. ՎԻԴԵՈ
Երեկ, 10:31
ՀՀ վարչապետը կրկին արձակուրդում կգտնվի
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 12-ից 15-ը ներառյալ կգտնվի արձակուրդում
Երեկ, 09:59
Հայաստանը, ՄԱԿ–ի ՊՀԾ–ի աջակցությամբ, նախատեսում է մշակել մինչև 2030թ․–ը բոլոր դպրոցականներին լիարժեք սննդով ապահովելու ազգային ռազմավարություն
Հայտնաբերվել և ապօրինի շրջանառությունից դուրս են բերվել ավելի քան 1․5 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ (ՎԻԴԵՈ)

Подано ходатайство о продлении ареста Самвела Карапетяна
Вашингтонские договоренности создают новые возможности для взаимодействия и мира в регионе – Мирзоян
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян провел во вторник телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии Макой Бочоришвили
Вчера, 21:21
НАТО приветствует прорыв Армении и Азербайджана в Вашингтоне – помощник генсека Альянса
Помощник генерального секретаря НАТО Борис Руге от имени Альянса поздравил послов Армении и Азербайджана с исторической встречей в Вашингтоне
Вчера, 20:48
Подписание мирного соглашения с Азербайджаном содержит много рисков, но не возможности для Армении – Микаелян (ЭКСКЛЮЗИВ)
Самым главным риском является реальная угрозы войны, считает Грант Микаелян
Вчера, 20:33
Мирзоян и Байрамов обсудили реализацию Вашингтонской декларации и меры по укреплению доверия
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел во вторник телефонный разговор с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым
Вчера, 19:42
Жители Армении увидят пик метеорного потока Персеид этой ночью
Жители Армении смогут наблюдать метеорный поток за пределами Еревана, например, в сельских населённых пунктах, на определённой высоте и при минимальном освещении
Посольство США в Армении анонсировало новые правила освобождения от собеседования для получения визы
Со 2 сентября 2025 года вступают в силу новые правила освобождения от собеседования для получения визы США
Нападки на Армянскую Церковь нарушают верховенство закона, международное право и нравственность - американский адвокат
Известный американский адвокат Роберт Амстердам заявил, что шокирован всем тем, о чем его информируют
Вчера, 18:16
Визит президента Ирана в Армению планируется 18-21 августа
Как сообщает Министерство экономики РА, в рамках визита в Ереване пройдет бизнес-форум
Вчера, 18:04
Искандарян – о реальных рисках и ожиданиях для Армении по результатам Вашингтонских переговоров (ЭКСКЛЮЗИВ)
Александр Искандарян считает, что Вашингтонскую встречу нельзя охарактеризовать как резкий сдвиг, а лишь как пиар-акцию президента США Дональда Трампа
Вчера, 17:29
Нубарашенская свалка представляет угрозу для Еревана, необходим мусороперерабатывающий завод - советник мэра
Нубарашенская свалка представляет угрозу для населения Еревана
Вчера, 15:59
Армяно-американские учения «Орел партнер-2025» стартовали в Армении (ФОТО)
Учения пройдут в Армении 12-20 августа
Парафированное соглашение между Ереваном и Баку содержит новые экзистенциальные угрозы для Армении – оппозиция
Парафированное соглашение между Арменией и Азербайджаном не имеет никакого отношения к реальному миру, говорится в заявлении оппозиционной парламентской фракции «Армения»
Вчера, 14:21
Роналду после 9 лет отношений сделал предложение Джорджине Родригес и подарил особенное кольцо с бриллиантом (ФОТО)
Пара состоит в отношениях с 2016 года и воспитывает пятерых детей
Вчера, 13:27
Мирзоян представил главе МИД Казахстана итоги переговоров в Вашингтоне
Мирзоян и Нуртлеу обменялись мнениями по вопросам расширения взаимовыгодного и стратегически направленного партнерства между двумя странами
Вчера, 13:18
Пашинян рассказал главе Евросовета о результатах переговоров в США
Пашинян подчеркнул, что достигнутый мир открывает новые инвестиционные возможности для расширения сотрудничества между Арменией и ЕС
Вчера, 12:44
Генпрокуратура Армении собирается взыскать 670 млн. драмов с Кочаряна, Геворкяна, Оганяна и Хачатурова по делу 1 марта
Взыскать с Кочаряна, Геворкяна, Оганяна и Хачатурова 670 миллионов драмов, выплаченных из госбюджета в качестве компенсации пострадавшим в ходе событий 1–2 марта 2008 года в Ереване
Вчера, 12:27
В Армении ужесточили наказание за вождение без прав вплоть до уголовной ответственности
Установленный ранее штраф в размере 25 000 драмов теперь увеличен до 50 000 драмов
Вчера, 12:02
Подлинный мир между Арменией и Азербайджаном невозможен без реализации прав народа Арцаха – заявление
Комитет по защите фундаментальных прав народа Арцаха выступил с заявлением
Вчера, 11:42
Трамп назвал Пашиняна и Алиева "своими хорошими друзьями"
Для меня огромная честь быть вместе с премьер-министром Армении и президентом Азербайджана, когда мы подписывали мирный договор, заявил Трамп